Hry

bez preháňania, každý sa rád zahrá

Hry «« Zobraziť hru

Sniper Ghost Warior

Žáner: Adventúra
Umiestnenie: pc 20 až pc 40
Americká vláda nikdy nedovolí to, aby sa uránový dol dostal pod kontrolu gerilového zločineckého štátu. Preto je rýchlo vyslaná jednotka sniperov skupiny Delta Force, ktorá má za úlohu zaistiť toto miesto. V tvojich rukách a na tvojej spúšti, neleží iba tvoje vlastné prežitie, ale tiež reálna možnosť ohrozenia medzinárodnej bezpečnosti. Je iba na tebe, ako dobre sa dokážeš infiltrovať do nepriateľského prostredia a splniť svoj jediný cieľ: vystreliť a zabiť. Tvojim najlepším priateľom je tvoja zbraň, tvoje oči a tvoja schopnosť zostať neviditeľne skrytý.

Jeden z ďalších zloduchov naštval niekoho koho nemal a tak sa dostal do zameriavača elitného snipera vyslaného priamo z dielní City Interactive. Poslali vás za účelom očistenia krásnej Zeme od ďalšieho diktátora, drogového magnáta so svojou vlastnou súkromnou armádou, bla, bla, bla. To vám stačiť ani náhodou nebude. Na vašej strane je moment prekvapenia, prostredie v ktorom sa stratíte ako tieň za tmy, ale hlavne vražedný stroj, sniper. 

No čo, je to len dalšia úloha, len ďalší deň na prekrásnom ostrove, dobré miesto na smrť, ale nie na moju. Akurát neviem či som zobral dosť nábojov, hemží sa to tu ako krysy po záplavách. Vojakov stretávate možno až príliš veľa, až by ste si niekedy mysleli, že hráte nejakú automatovú arkádovku, ale pozitívom je, že každého jedného z nich zastrelíte jednou guľkou. Tu si hlavne v spomalených záberoch vychutnáte ragdoll efekty, alebo detialy na letiacu guľku niekedy aj cez celú mapu. Prostredia rozhodne nepatria k tým rozľahlým, v takomto type hry mohli byť aj menej lineárne. Idete jedným veľmi, ale extrémne úzkym tunelom, nemôžete skoro ani na meter odbočiť doľava či doprava, nemáte žiadny priestor na improvizáciu, nemôžete nič urobiť podľa seba.

Väčšinou sa pohybujete v pralesoch, sem tam narazíte na ruiny, prípadne nejaké stavenisko, dedinku, ropnú vežu, či tajnú vojenskú základňu. Prostredia sa šikovne menia tak, že vám nebude ani vadiť jeho mierne slabá variabilita. Dôležitejšie sú úlohy, s ktorými sa autori pohrali, tak si vyleštite optiku na naozaj rôzne, zaujímavé situácie. Takmer vždy sa začínajú prekvapením z ich strany, ale neraz končia útekom práve zo strany vašej. Nepriateľov je naozaj veľa a sú až príliš presní na to, aby ste sa dokázali schovávať večne. Rýchle mierenie je neraz vaším východiskom, ako zostať nažive.

To však nebude ľahké, pripravte si naslinený prst, pár krát hoďte jablkom a predstavenie sa môže začať. Do trajektórie letiacej guľky sa bude vždy započítavať nie len klasicky Isaacova gravitácia, ale aj vietor a jeho prúdenie, nehovoriac o pohybujúcich sa cieľoch, kde musíte odhadnúť bod zásahu vopred. Čím väčšia vzdialenosť, tým šialenejší zásah. No niekedy si môžete pomôcť aj inou taktikou, nie vraždenie na diaľku, ale práve na blízko, prikladať nešťastníkom pozinkované ostrie na krk.

Vtedy využijete stealth stránku boja. Namiesto aby ste posielali olovo cez celú mapu, budete mať hlinu medzi zubami pri plazení sa v kríkoch. Rozhodne tým znížite svoj profil a šancu na prežitie. Plus pomalé pohyby či úplne znehybnenie, splynutie s tieňmi zabezpečí úspech pre vás, smrť pre nich. Preveliká škoda linearity levelov, pretože tento postup, či kombinácie by hre výrazne prospeli či už v samotnej hrateľnosti i znovuhrateľnosti. Obyčajne ich použijete iba vtedy, kedy to chceli autori, ako to chceli, kde to chceli, a to je naozaj škoda. Stráca to čaro, kúzlo zo zabíjania, aké môže prežiť len ozajstný predátor medzi elitou.