Hry

bez preháňania, každý sa rád zahrá

Hry «« Zobraziť hru

Battlefield 2

Žáner: Akcia
Umiestnenie: pc 20 až pc 40
V titule Battlefield 2 nás autori zavedú do modernej vojny zasadenej do blízkej budúcnosti. Vojny na strednom východe, vojny o ropu.

ojny, ktorej sa zúčastnia hneď tri strany a to USA, Čína a novosformovaná Koalícia Stredného východu. Každá strana s vlastnými zbraňami, vlastnými výhodami a nevýhodami. Vždy sa stretnú dve strany na bojiskách Stredného východu, teda na púštiach, bažinách, v malých mestečkách,  rafinériách alebo v prímorských vojnových základňách. Spolu to je zatiaľ len 12 máp, ale pre začiatok poskytnú aspoň akú-takú rozmanitosť. Nečakajte však až takú rôznorodosť, akú mal  prvý Battlefield s ruskými mestami, európskymi bojiskami a japonskými ostrovmi.

Všetky mapy podporujú maximum 64 hráčov, ale aby boli veľké mapy hrateľné aj pri 16 hráčoch  prichádza na radu nové vylepšenie hry, a to automatické rozširovanie mapy. Teda pri 16 hráčoch bude územie menšie, aby sa hráči neroztratili, nemuseli dlho hľadať a boj bol rýchlejší. Pri 32 alebo 64 hráčoch sa postupne odkryjú ďalšie územia a sprístupnia ďalšie kontrolné body, základne, letiská alebo lietadlové lode. Vtedy sa už z malého lokálneho boja stáva naozajstná vojna. Zaujímavé je aj to, že bojiská už nie sú prísne štvorcové, ale naberajú rôzne elipsoidné tvary.

Základný typ hry je znovu Conquest, v ktorom sa hráči dostávajú na bojiská a takticky využívajú rôzne typy výzbrojí a série vozidiel na dobíjanie kontrolných bodov a eliminovanie nepriateľov. Pre vás, kto neviete základné pravidlá alebo ste zabudli, môžeme si to zopakovať. Každá strana má na začiatku svoju HQ základňu, z ktorej postupne expanduje do okolia, obsadzuje ďalšie, zatiaľ voľné, kontrolné stanovištia a približuje sa k nepriateľovi. Ten medzitým robí to isté, až sa obe strany stretnú niekde v strede bojového poľa a začína skutočná vojna. Zabíjajú sa navzájom, pokúšajú sa kradnúť obsadené kontrolné body a stále viac expandovať bližšie k nepriateľskej základni. V obsadených kontrolných bodoch máju možnosť respawnovať sa a teda sa po smrti objavovať stále  bližšie aktuálneho bojiska. Boj o kontrolné body je prvý základný faktor taktiky, druhým je počet posíl, ktoré vám môžu prísť. Teda koľkokrát sa vaši vojaci môžu respawnovať. Väčšinou je to okolo 100 až 150, ak stratíte posledného vojaka a máte obsadené hoci aj skoro všetky kontrolné body, boj končí a prehrávate. Nastaviť sa dá aj časové obmedzenie.

Assault - štandardný útočný vojak so samopalom a granátometom je určený hlavne na boje zblízka.

SpecOps - špeciálna jednotka s útočným samopalom s ďalekohľadom a C4 náložou na mínovanie budov a vozidiel. Vhodný na útoky na stredné vzdialenosti.

Sniper - ostreľovači vládnu svojou sniperkou na veľké vzdialenosti, no nechýba im séria mín na likvidovanie tankov.

Support - guľometčík je vhodný na istenie útoku svojim ťažkým guľometom a zásobuje nábojmi ostatných vojakov.

Anti-Tank - je špeciálny vojak určený ako doprovod útočnej jednotky obraňujúci ju pred tankami svojim raketometom. Rakiet však nie je dosť a preto je vhodné mať po boku guľometčíka.

Inžinier -  opravár dokáže opraviť budovy a vozidlá, plus dá sa využiť aj na zamínovanie ciest vďaka svojim mínam, problém má pri bojoch, pretože jeho brokovnica je účinná len na krátke vzdialenosti. Ak nasadne do vozidla, automaticky ho aj opravuje.

Medik - dokáže každého, kto nie je priam roztrhaný, vzkriesiť späť k životu defiblirátorom. Ten je účinný aj na boj zblízka a uvidíte priam všetkých svätých, ak vám dá nepriateľský medik šľahu. Okrem toho má aj útočnú pušku.