Hry

bez preháňania, každý sa rád zahrá

Hry «« Zobraziť hru

Flatout 2

Žáner: Závody
Umiestnenie: pc 20 až pc 40
FlatOut 2 je pretekárska počítačová hra vyvinutá spoločnosťou Bugbear Entertainment a vydaná firmami Empire Interactive a Vivendi Universal Games. Je pokračovaním hry FlatOut, vydanej v roku 2004.

úvodné intro napovedá, že táto racingová hra nie je o bežných pretekoch a automobilových disciplínach. Súčasne však sľubuje poriadnu dávku adrenalínu a jedinečnú zábavu. Ťažiskom hry je mód kariéry, kde vás čaká bezmála tridsať pohárových súťaží a rovnaký počet doplnkových a hlavne veľmi svojských disciplín. Súťaže sú rozdelené do troch kategórií. Líšia sa v niektorých detailoch, ale predovšetkým v triede vozidiel, na ktorých si zajazdíte. Prvé súťaže v každom prípade absolvujete v kategórii Derby. Niekoľko tisíc dolárov, čo máte  vo vrecku pri štarte, totiž postačí len na kúpu jedného z najlacnejších vozidiel, určených pre najvlažnejšie súťaže. To však neznamená, že vás čakajú nudné jazdy bez osobitých zážitkov. Už prvé preteky vám dajú poriadne zabrať a presvedčia vás o tom, že vaši protivníci nie sú žiadne béčka a navyše sú poriadne zákerní. A niektorí z nich sú aj celkom pekní. Reč je o šarmantných šoférkach, ktoré však nemajú zľutovanie, podobne ako ich mužské protiklady. No, počas divokej jazdy na strastiplných tratiach a v deštrukčných disciplínách aj tak nemáte veľmi kedy kurizovať. Aj chvíľková nepozornosť totiž môže byť osudná.

Súperi využijú každú príležitosť na to, aby vás vytlačili, alebo častejšie doslova vyrazili z dráhy. Vtedy  vám nezostáva nič iné, len si vychutnať náraz do steny alebo stromu, či efektný pád z mosta, pri ktorom sa vaše auto mení na hromadu šrotu a šofér brilantným spôsobom prerazí predné sklo. Nasleduje reštart na dráhe, samozrejme s patričnou časovou stratou, neraz doprevádzaný sériou nadávok. Na to si treba zvyknúť, vo FlatOut 2 neexistuje fair play a zvyčajne víťazí ten najzákernejší, alebo ako sa spieva v jednej pesničke, kto je sviňa, prežije. Navyše, nárazy a elegantná likvidácia áut oponentov vám zabezpečia extra financie, ktoré získate bez ohľadu na celkové umiestnenie.