Hry

bez preháňania, každý sa rád zahrá

Hry «« Zobraziť hru

Half-life

Žáner: Akcia
Umiestnenie: pc 20 až pc 40
Half Life (prezývaná často ako HL alebo HL1) je akčná počítačová hra z pohľadu prvej osoby, ktorej príbeh sa v celom rozsahu vyvíja počas hrania v reálnom čase. Vyvinula ju spoločnosť Valve Software, vyšla pod záštitou Sierra Studios 19. novembra 1998. Hru pod PC Windows poháňa modifikovaný Quake engine.

Na začiatku prichádza dvadsaťsedemročný Gordon Freeman, doktor teoretickej fyziky do nového zamestnania, do vojenského výskumného komplexu Black Mesa. Zúčastní sa na experimente, ktorého dôsledkom je masívny výbuch a čiastočné zničenie základne. Otvorí sa brána do inej dimenzie, Xen-u, odkiaľ začnú púdiť hordy nepriateľských votrelcov. Invázia Zeme sa začala.

Dorazia aj vojaci, ktorí však spolu s votrelcami likvidujú všetko živé, výskumníkov nevynímajúc. Gordon sa dozvie, že v odľahlá časť základne, Lambda Komplex je takmer nedotknutý. Dostane sa tam podzemným vlakom a zistí, že nepriatelia dorazili už aj sem.

Pomocou posledných žijúcich vedcov sa dostane do samotného Xenu, aby tu našiel tajomnú bytosť - Nihilanth. Jej smrťou sa brána na Zem zatvorí, Dr. Freeman však ostane uväznený v druhej dimenzii. Na konci hry sa objaví muž v obleku a kravate, G-Man. Ponúkne Gordonovi dve možnosti: buď bude pracovať pre jeho "zamestnávatelov" alebo ho nechá na mieste, kde nemá šancu na prežitie.