Hry

bez preháňania, každý sa rád zahrá

Hry «« Zobraziť hru

Need For Speed World

Žáner: Závody
Umiestnenie: na všetkých počítačoch
Need for Speed World spája to najlepšie z akčnej pretekárskej hry so súťažením a stretávaním sa s priateľmi. Po prvý krát v pretekárskej hre, budú môcť hráči súťažiť proti jednému zo svojich priateľov, rodiny alebo si vybrať z tisícov súperov online a zapojiť sa tak do naháňačiek s policajtmi. WORLD znamená svet a váš pretekársky svet bude mať 150 štvorcových míľ. Need for Speed: World obsahuje ako dobre známe a obľúbené miesta z hier Need for Speed: Most Wanted a Need for Speed: Carbon, tak i nové miesta a trate.

Je to čisto multiplayerová záležitosť čo obmedzuje okruh hráčov len na tých, ktorí majú internet. K dispozícii sú desiatky tratí na mape o rozlohe viac ako 150 km2. Need for Speed World obsahuje dobre známe a obľúbené miesta z hier Need for Speed: Most Wanted a Need for Speed: Carbon, ale aj nové miesta a trate. Máte na výber medzi súkromnými závodmi s ľudmi, ktorých sami na trať pozvete alebo môže byť Vašim súperom niekto z tisícok hráčov z celého sveta vrátane Číny, Ruska, USA, Hawai atď.

Na výber máme niekoľko možností ako závodiť. V hre sa nachádzajú šprinty, okruhy a tzv. Team Escape (vo voľnom preklade tímový únik). Pevne verím, že v hre ešte pribudne starý dobrý drift a drag. Necháme sa prekvapiť.

Spočiatku v hre absentovala zmena dňa a noci. To je dnes minulosťou. V hre sa nám strieda deň i noc a tak na nás hra pôsobi o trošku realistickejšie. Možno pribudne aj zmena počasia. Kto vie?

Na výber máme doslova tucty automobilov. Od starých Pontiacov cez Nissan Skyline GTR, BMW M3, Lamborgini či klasický Volkswagen. Taktiež je tu prepracovaný tuning. Je možné kupovať súčiastky ako prevodovky, brzdy, tlmiče a iné. Jednoznačne najviac si dali záležať na spracovaní vinylov. Je možné ich farebne upravovať, rozťahovať, otáčať prekrývať, spracovávať zrkadlovo atď. Novinkou je aj nákup neónov, skiel, diskov a vlastných ŠPZ.